Пушачи, имало спас: Со овој сок исчистете ги белите дробови брзо и лесно

Пушачи, имало спас: Со овој сок исчистете ги белите дробови брзо и лесно

 Со неколку намирници од кујната се прави сок кој им помага на сите пушачи да се исчистат од чадот и токсините кои им ги уништуваат белите дробови.

Состојки:

  • 400 гр лук
  • 1 литар вода
  • 400 гр шеќер
  • 2 лажици куркума
  • малку ѓумбир

Подготовка:

  1. Шеќерот се става во вода и се остава да врие,  потоа се додава лукот и изренданиот ѓумбир.
  2. Додајте ја и куркумата, смалете го оганот и оставете го уште малку да се вари.
  3. Кога смесата ќе биде готова, процедете ја, а потоа нека се олади во шише.
  4. Земајте по две мали лажички секое утро на празен желудник и два часа пред вечерата.

Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

singlepost_text