Пијани бомбици – најбрзи ситни колачиња

Пијани бомбици – најбрзи ситни колачиња

Направете супер бомбици во чиј вкус ќе уживате цел ден.

Состојки:

  • 70 гр мелени ореви
  • 70 гр мелени бадеми
  • 130 гр кекс
  • 60 гр прав шеќер
  • 20 гр какао прав
  • 2 лажици мед
  • 30 мл рум
  • 30 мл сок од јаболки

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text