Цел живот готвиме а не сме се сетиле: Направете ролнички од шпагети

  Цел живот готвиме а не сме се сетиле: Направете ролнички од шпагети

Цел живот правиме шпагети а не сме се сетиле на ова. Ова е совршен деликатес.

Во следното видео ќе видите како да подготвите тестенини со месо и леб, од кои ќе излезат совршени мешени ролнички.

Повеќе на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text