Ви здодеа од месо? Направете ќофтиња од спанаќ

Ви здодеа од месо? Направете ќофтиња од спанаќ

Ако сакате нешто ново и поинакво во кујната бидејќи ви здодеа од месо, компири и тестенини, ви нудиме нешто вкусно.

 

Состојки:

  • 1 кг спанаќ
  • 1 јајце
  • 2 кеси пармезан
  • презла
  • зачини

 

 

Подготовка:

  1. Спанаќот се врие и цеди, па се сече ситно.
  2. Ги додаваме сите состојки освен презлата и секако ставаме зачини п ожелба, оставаме да отстои 20-30 минути и праиме топчиња кои ги валкаме во презлата.
  3. Ги пржиме на масло.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text