За ова не сте ни сонувале: Похован кромид со фил од моцарела

За ова не сте ни сонувале: Похован кромид со фил од моцарела

 Сите знаеме за поховани зденки, маслинки, тиквици, пилешки прсти и кромид, но сега ќе чуете за еден неодолив рецепт. Похован кромид  полнет со сирење е вашиот нов омилен деликатес.

Состојки:

  • 3 главици кромид
  • 6 кришки моцарела
  • 300 мл млеко
  • 2 јајца
  • 300 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка пиперка во прав
  • масло

 

Подготовката погледнете ја во видеото:

Повеќе на Готви.МК.

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text