МОРА ДА СЕ ПРОБА: Пита со кајсии (ВИДЕО)

МОРА ДА СЕ ПРОБА: Пита со кајсии (ВИДЕО)

Оваа пита со кајсии морате да ја пробате!

Состојки:

  • 450 гр брашно
  • 250 гр маргарин
  • 6 лажици шеќер + 6 лажици
  • 1/2 кесичка прашок за пециво
  • 2 јајца (од нив една белка за премачкување)
  • 400 гр кајсии
  • 3-4 лажици гриз
  • цимет

Во продолжение погледнете го рецептот на Милица Михаиловиќ во кој детално е објаснет начинот на подготовка:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Брз колач со јаболка

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Чоко кокос коцки

singlepost_text