Мажите стануваат ѕверови во кревет со оваа намирница – никогаш не сте се сетиле на неа

Мажите стануваат ѕверови во кревет со оваа намирница – никогаш не сте се сетиле на неа

Иако многумина не го поврзуваат со сексот и со намирниците кои веднаш асоцираат на него, верувале или не, целерот е најмоќниот афродизијак.

На Грците во минатото им бил симбол на славењето, а познато е дека е многу здрав, полн со витамини и спречува многу болести.

Делува за бубрезите, подобра циркулација, кожни болести, мигрена, зголемен притисок, пореметувања во метаболизмот.

Она што не сме го знаеле е дека тој е најмоќен афродизијак. Постои поговорката: Кога жена би знаела што целерот му прави на мажот, би го барала по цел свет.

И кога мажот би знаел што се прави целерот, би го имал во својата бавча.

Целерот се користи и за сите сексуални проблеми и проблеми со ерекција.

Повеќе на Готви.мк:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките