ОТСТРАНУВА 80 ОТСТО ОД САЛОТО НА СТОМАКОТ! Интернетот „полуде“ по наједноставниот рецепт!

ОТСТРАНУВА 80 ОТСТО ОД САЛОТО НА СТОМАКОТ! Интернетот „полуде“ по наједноставниот рецепт!

Дали и вие припаѓате на поголемата група луѓе кои би сакале да имаат совршен стомак, а притоа да не мораат да се откажат од омилената храна?

Тајната е во наједноставниот рецепт…

Потребни ви се лажичка сода бикарбона, половина чаша вода и сок од еден лимон.

Измешајте ги сите состојки и пијте ја напивката наутро.

Многумина кои ја пробале оваа напивка имаат само пофалби за неа, пишува Myhealthyfoodtips.com. Според сведоштвата, брзо го отстранува салото на стомакот!

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг