БРЗА ТОРТА ЗА ПОЧЕТНИЦИ: Искусните домаќинки ја подготвуваат буквално за 3 минути!

БРЗА ТОРТА ЗА ПОЧЕТНИЦИ: Искусните домаќинки ја подготвуваат буквално за 3 минути!

Се работи за сладолед колач со чоколадо, кој ќе го подготвите за само неколку минути!

Додека се вари кафето за гостите, вие подгответе вкусен, брз колач!

Финтата е во тоа што оваа едноставна торта од три состојки не може да не успее, а кога ќе ја пробате, нема да и одолеете.

Состојки:

  • шлаг
  • бисквити
  • сладолед од чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Разматете шлаг, наредете бисквити на тацна, а преку нив распоредете сладолед. Преку наредете уште еден ред бисквити и сладолед (така можете да направите неколку реда, по желба).
  2. Тортата премачкајте ја со разматен шлаг, а потоа по желба украсете со растопено чоколадо, ореви, бадеми…

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

 

singlepost_text