Дожд, снег, сонце – до крајот на неделата промена на времето

Дожд, снег, сонце – до крајот на неделата промена на времето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус осум до еден, а дневната од два до осум степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб јужен ветер.

Температурата ќе достигне до четири степени.

До четврток ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди, по котлините со појава на магла. Во петок во западните делови ќе има слаб локален дожд, на повисоките планини слаб снег. Во сабота попладне и во текот на ноќта кон недела на повеќе места ќе има врнежи од дожд со слаб, а во западните делови повремено умерен интензитет. Температурата ќе има тенденција на пораст, што ќе предизвика топење на снежната покривка.

Повеќе на Готви.мк:

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече