ВИДЕО РЕЦЕПТ: Штрудла со рогач

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Штрудла со рогач

Подгответе штрудла со рогач. Ќе бидете воодушевени од вкусот!

Состојки:

 • 350 гр брашно
 • 2 јајца
 • 120 мл млеко
 • 1 лажичка сув квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 1/2 мала шолја масло

Состојки за фил:

 • 220 гр рогач
 • 180 гр маргарин
 • 350 мл млеко
 • 4-5 лажици шеќер
 • рендана кора од еден лимон
 • 2-3 лажици џем од кајсии

Во видео прилогот се наоѓа начинот на подготовка на овој рецепт на Милица Михаиловиќ:

singlepost_text