Дерматолозите јасни: Ставете шеќер во шампонот – резултатите феноменални

Дерматолозите јасни: Ставете шеќер во шампонот – резултатите феноменални

Дерматолозите истакнаа дека со додавање на малку шеќер во шампон ќе го имате најдобриот трик за убавина, но исто така и за здрава коса.

Она што треба да направите е да додадете една лажичка шеќер во вашиот шампон (во целото големо шише). Шеќерот ќе послужи како благ пилинг на косата кој ќе помогне полесно да се ослободите од мртвитее ќелии во вашата коса и нечистотиите.

Исто така косата побрзо расте ако ја миете со oваа смеа.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

 

singlepost_text