Неверојатен трик: Најбрзо излупете јајце, одделете ја жолчката…

Неверојатен трик: Најбрзо излупете јајце, одделете ја жолчката…

Десет  неверојатно трикови со јајце. Еве како да откриете дали јајцето е тазе или старо, како најлесно да го излупите и исечете.Ќе ви заштедат многу време.

 

Повеќе на Готви.Мк:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text