Гинко Билоба – најстарата и најлековита билка на светот

Гинко Билоба – најстарата и најлековита билка на светот

Гинко Билоба е најстарата билка на светот која лечи буквално се што ќе ви падне напамет. Богата е со билобалид, гинко глиди, етерични масла, витамини.Таа ја подобрува меморијата, го стимулира работењето на мозокот, корисна е за мигрена, астма, алергија, Алцхајмер и кардиоваскуларни болести.

Го регулира и притисокот и е главен противник на депресијата и анксиозноста.

Гинко може да се користи во капсули или таблети, но најдобро дејствува тинктурата, односно екстрактот.

Повеќе на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

singlepost_text