Ги убива стресот и нервозата – овој чај е дар од Бога

Ги убива стресот и нервозата – овој чај е дар од Бога

Ако сакате да се ослободите од наталожената нервоза, стрес или депресија, чајот од маточина е решението за вас.Чаот од маточина делува на главата. Помага при главоболка, мигрена, нервоза, анксиозност, депресија, а помага и за нередовен менструален циклус односно негово враќање во нормала.

Најважната состојка и е етеричното масло кое се користи и во фармацијата и во козметиката.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината