Највкусната солена торта (ВИДЕО)

Највкусната солена торта (ВИДЕО)

Идеална за слави и останати свечености…

Состојки:

  • 500 гр кисела павлака
  • 300 гр мајонез
  • 300 гр шунка
  • 3 јајца
  • 4 помали кисели краставички
  • 200 + 150 гр кравјо сирење
  • сол
  • морков и краставици за декорација

Во продолежение погледнете го видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

singlepost_text