ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци

ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Еве како да се решите од непријатните мириси од корпата за отпадоци

Постои брзо и евтино решение од вашата кујна кое ќе ја отстрани секоја непријатна миризба. Потребна ви е само сода бикарбона.

Овој магичен бел прав е најдобар сојузник во борба против непријатните мириси од корпата за отпадоци.
Навлажнете ја корпата за отпадоци и на дното посипете сода бикарбона. Оставете ја да отстои околу половина час, па измијте ја со жешка вода.

Откако ќе се исуши по дното повторно ставете малку сода бикарбона и оставете да отстои. Истресете ја содата и заменете ја со свежа на секои неколку дена и проблемот е решен!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината