Имате куче? Ништо освен ова не смеете да му давате да јаде

Имате куче? Ништо освен ова не смеете да му давате да јаде

Ако имате милениче и ви е како член на семејството, тогаш треба да внимавате што му давате да јаде. Иако сите сме нависнати да им даваме се на кучињата кога тажно ќе не погледнат, постои листа на намирници, овошје и зеленчук кои смеат да ги јадат и кои никако ен смеат да ги јадат.Па, еве што смеете да му дадете на кучето:

Јаболка

Јагоди

Лубеница

Боровинки

Банани

Портокал

Ананас

Круши

Киви

Праски

Морков

Спанаќ

Краставица

Целер

Компир – само повремено

Грашок

Пченка

Путер од кикиритки

Сирење

Јогурт

Јајца

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса