Овие гурмански корпички немаат конкуренција! Се прават многу брзо и лесно! (ВИДЕО)

Овие гурмански корпички немаат конкуренција! Се прават многу брзо и лесно! (ВИДЕО)

Кога ви е потребен хранлив доручек кој ќе ви пружа доволно енергија за сите предизвици кои ве чекаат овие корпички со кромид се вистински избор, а подготовката нема да ви одземе многу време.

Состојки:

 • 2 шолји сечкани брокули
 • 1 шолја изрендано чедар сирење
 • 7 јајца
 • 5 листови исечкана и пропржена сланина
 • 1 голема главица црвен кромид
 • 1 лажичка сол
 • 1/2 лажичка бибер
 • 1/2 лажичка чили
 • 2 лажици млеко
 • малку пармезан за декорација

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени. Во голем сад измешајте јајца, млеко и зачини.
 2. Додајте брокули, сланина и сирење и продолжете да мешате додека сите сотојки не се соединат.
 3. А остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО!

Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text