ВИДЕО: Испече лимони во тава – нема да верувате каков десерт е ова!

ВИДЕО: Испече лимони во тава – нема да верувате каков десерт е ова!

Неколку лимони, малку шеќер и брашно, сок од лимон и имате супер сладок деликатес во домот.Изненадете ги најблиските со супер десерт:

 

By @tiphero Follow @make.up.vines Follow @make.up.vines Follow @1minutefashions

A video posted by Tag A Friend&Share This Page! (@diy.ftw) on

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text