Чиниите и чашите се многу важни – Фенг Шуи вели ова носи несреќа

Чиниите и чашите се многу важни – Фенг Шуи вели ова носи несреќа

Со години користите исти чинии за јадење? Тоа е погрешно. Според древната кинеска техника Фенг Шуи, тоа носи несреќа во куќата.Еве што веднаш треба да исфрлите ако сакате мир, пари и здравје и благосостојба.

КАКТУС

Ова е една од најпопуларните билки кои ги имаме по домовите, но според Фенг Шуи растение со трње носи несреќа дома, со исклучок на розите.

СКРШЕН ИЛИ РАСИПАН ЧАСОВНИК

Ништо дома не смее да бие скршено, особено не часовниците. Тоа носи несреќа.

СТАР КАЛЕНДАР

Стари датуми и години предизвикуваат караници и несреќа дома, според древната кинеска техника.

СТАРИ ЧИНИИ И ЧАШИ

Ако со години јадете и пиете во исти чаши и тањири и прибор, тоа нпоси несреќа дома.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

 

 

singlepost_text