Ве мачи стомакот – само притиснете ја оваа точка!

Ве мачи стомакот – само притиснете ја оваа точка!

Било да верувате во алтернативни методи на лечење или не, морате да признаете дека старите древни вештини, како кинеската акупресура, постојат со причина.

Акупресурата е метод на самоизлекување кога вршите притисок на одредени делови од телото и така можете да го поттикнете дигестивниот систем.

Се што треба да направите е да ја притиснете точката која се наоѓа два прсти под попокот, а се изведува на празен стомак. Притиснете ја точката и држете 30 секунди, па направете кратка пауза и повторете ја постапката најдолго до две минути. Во почетокот бидете нежни, а постапно зголемувајте го интензитетот на притисокот.

Оваа метода лечи затвор, несоница, хроничен замор, меунстрални грчеви…

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text