СУПЕР ИЗУМ! Кој не сака сланина? А еве како да ја подготвите со овој неверојатен изум!

СУПЕР ИЗУМ! Кој не сака сланина? А еве како да ја подготвите со овој неверојатен изум!

Еве еден сјаен изум за оние кои сакаат пржена сланина – се работи за тостер кој ќе ја испржи сланината до нивото кое го сакате.

Финтата е во тоа што справата е направена од материјал на кој сланината нема да се лепи, лесно се чисти, а термостатот и тајмерот обезбедуваат пржената сланина да биде во целост по ваш вкус.

Цената во Америка е околу 40 долари, а еве идеја и за македонските бизнисмени да увезат ваков уред, бидејќи кај нас сигурно би имал купувачи.

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text