Ставете ги овие две состојки во првото кафе – ова е бомба за телото

Ставете ги овие две состојки во првото кафе – ова е бомба за телото

Ако сакате да бидете здрави и енергични, во шолјата со првото утринско кафе ставете ги овие додатоци:

Состојки:

  • ¾ шолји кокосово масло
  • 1 лажица цимет
  • ½ лажички мед
  • 2 лажици какао

 

 

Подготовка:

  1. Сите состојки се мешаат во тегличка, па се става таа мешавина во ладилник.
  2. Додајте 1-2 лажици наутро во кафето.
  3. Резултатите се видливи за неколку дена.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text