Билката Ива е магична – не постои болест која не ја лекува

Билката Ива е магична – не постои болест која не ја лекува

Билката Ива е лековита билка која расте на планините, а верувајте вреди злато.

Препознатлива е по своите жолти цветчиња на врвот, а во народната медицина се користи за проблеми и болести со дишните патишта, туберкулоза, болки во мускулите, бактерии, болки во желудникот, депресија, го зајакнува имунитетот, помага за хемороиди, го чисти организмот, го подобрува имунитетот…

За неа се поврзува и една изрека – Билката Ива и мртвите ги оживува.

Повеќе на Готви.мк:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text