Со смеса за палачинки го направи највкусниот десерт

Со смеса за палачинки го направи највкусниот десерт

Направи вообичаена смеса за палачинки, а потоа направи тесто. Доби неверојатен десерт.

Ќе си ги излижете прстите.

Подготовката погледнете ја во наредното видео:

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text