Овој сок лечи се – со децении се прави низ светот

Овој сок лечи се – со децении се прави низ светот

Овој сок со децении се прави во светот, ја поправа крвната слика, го подобрува и јакне имунитетот и има одличен вкус.

Состојки:

  • 1 кг цвекло
  • 1 лимон
  • ½ кг моркови
  • 3 портокали
  • 3 јаболки
  • 1 кг мед

 

 

Подготовка:

  1. Сите состојки се соединуваат во блендер и се мати додека не добие сокот црвена боја.
  2. Ставете го во тегли и чувајте го во фрижидер.
  3. СОВЕТ: Дава најдобри резултати кога се пие наутро.

Повеќе на Готви.мк:

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

 

 

 

singlepost_text