Ништо поздраво за “Добро утро” – почнете го денот со смути

Ништо поздраво за “Добро утро” – почнете го денот со смути

Ова е се што ви треба за здрав старт на денот:

Состојки:

  • 1 шолја бадемово млеко
  • банани
  • 1/2 сок од лимон
  • лажица мед

Се се става во блендер и се добива здравје во чаша.

Повеќе на Готви.мк:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text