Никогаш не оставајте недопиен пијалак на гости – многу е важно

Никогаш не оставајте недопиен пијалак на гости – многу е важно

Меѓу нашиот народ секогаш се верувало дека некои појави можат да ги предвидат појавите кои следат. Постојат голем број непишани правила кои се однесуваат на работи кои можат да донесат среќа или несреќа. Некои д нив се поврзани и со храната.
Не го оставај пијалокот не испиен на гости, така им оставаш караница во домот.
Што сонуваш првата ноќ во новиот стан, ќе ти се исполни. Исто така, кога прв пат спиеш во туѓ кревет, запамти што си сонувал, тоа ќе ти се исполни.
Кога ќе видиш пајак на себе, на своето одело, те чека изненадна среќа.
Ако девојката му подари часовник на момчето, или тој на неа, времето за нив ќе застане – им следува разделба.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text