Крпите се валкани и имаат лош мирис и по перењето? – еве што да направите

Крпите се валкани и имаат лош мирис и по перењето? – еве што да направите

Секоја домаќинка има проблем со крпите за кујна, бидејќи по често користење, колку и да се перат лошо мирисаат и имаат некоја тврдокорна дамка.Ние ви нудиме неколку решенија:

Крпата уште пред употребата исперете ја со убав детергент, и така ќе спречите да има лош мирис и дамки.

Веднаш по перењето ставете ја крпата на сушење, никогаш не ја оставајте влажна.

За крпите за кујна не додавајте омекнувач.

Секогаш држете ги крпите на суво место.

Повеќе на Готви.мк:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

singlepost_text