ВИДЕО: Стави кроасани во тава и го доби ова – НЕВЕРОЈАТНО

ВИДЕО: Стави кроасани во тава и го доби ова – НЕВЕРОЈАТНО

Исече празни кроасани, им стави кашкавал и сланина, ги нареди во тава, им стави од смесата и одозгора. Доби повеќе од деликатес.

 

Croque Monsieur Croissant Lasagna! OMG! vc: @twisted_food  Snapchat : foodyfetish

A video posted by @foodyfetish on

Повеќе на Готви.мк:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text