Српската водителка била на раб на анорексија – откри како ја победила

Српската водителка била на раб на анорексија – откри како ја победила

Kатарина Шишмановиќ, поранешен домаќин на емисијата  “Се за љубов”, прозборе за здравствените проблемиКатарина откри дека не обрнала доволно внимание на своето здравје и поради тоа имаше драстично намалување на тежината.

Имаше еден период кога Ослабев многу, и почнав да се чувствувам лошо. Недостатокот на килограми не е здраво, исто како вишок, и може да доведе до голем број на болести во телото. Во еден момент имав 52 килограми, а мојата висина е 178 cm, тоа не е нормално, особено не по параметрите за здравјето на луѓето.

Тогаш во исхрана вклучив: јајца, црвено месо, дивеч, морска риба, сланина, павлака, сирење, масло, ореви, и за две и пол години, јас бев во можност да вратам околу осум килограми, и што е најважно, моето здравје драстично се подобри “, вели Катарина.

Повеќе на Готви.мк:

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text