Лисната пита од овошје (ВИДЕО)

Лисната пита од овошје (ВИДЕО)

Не знаеме која е подобра – дали со јаболка или со тиква…

Состојки:

 • 400 гр брашно
 • 200 мл вода
 • 1/2 лажичка сол
 • 1/2 маргарин или путер
 • 400 гр тиква или јаболка
 • 4-5 лажици шеќер
 • 4-5 лажици гриз
 • 1 лажичка цимет

Начин на подготовка:

 1. Во малку вода ставете сол и добро измешајте.
 2. Водата ставете ја во брашно и замесете.
 3. А остатокот од подготовката погледнете го во ВИДЕОТО!

Прочитај Gotvi.mk рецепти за мафини:

ВИДЕО: Мафини со сирење готови за 10 минути

Брзи овесни мафини

ВИДЕО: Мафин рози од јаболко

ВИДЕО: Како да направите солени мафини за 3 минути

Ултра брзи пица мафини

Чоколадни мафини

Капкејк мафини

Мафин пита со јаболка

singlepost_text