ЧУДО ЗА САЛОТО НА СТОМАКОТ! Испијте две лажици од ова масло дневно…

ЧУДО ЗА САЛОТО НА СТОМАКОТ! Испијте две лажици од ова масло дневно…

Доколку мачите мака со салото на стомакот, постои масло кое ќе направи чудо, а многу лесно се користи.

Се работи за кокосово масло кое експертите го нарекуваат супер храна.

За разлика од класичното масло за јадење, кокосовото масло ја зголемува потрошувачката на енергија во телото, а со тоа доаѓа и до побрзо топење на вишокот килограми.

Сепак, за резултатите да бидат видливи, важно е во организмот да се внесуваат и останати прехранбени намирници кои поттикнуваат забрзување на метаболизмот.

Кокосовото масло е посебно добро за топење на салото на стомакот. Доволно е секој ден да изедете две големи лажици.

Според едно истражување, жените кои 12 недели секој ден земале кокосово масло, значително го намалиле обемот на својот струк.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате