Најмоќниот природен лек: Го поправа помнењето, топи маснотии, ги поправа видот и слухот

Најмоќниот природен лек: Го поправа помнењето, топи маснотии, ги поправа видот и слухот

Ова е дефинитивно најдобриот природен лек за цело тело. На листата на она што го прави се тоа што го подобрува помнењето за 80 отсто, ги подобрува видот и слухот, ги топи маснотиите и го подобрува имунитетот.

 

 

Состојки:

  • 125 гр рен
  • 4 лимони
  • 3 лажици мед
  • 2 лажици цимет
  • малку ѓумбир

 

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во блендер, а од смесата се зема два пати на ден по една лажица, пред оброк или ако вежбате, пред тренинг.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text