БРЗО И ЛЕСНО: Косовска пита со праз (ВИДЕО)

БРЗО И ЛЕСНО: Косовска пита со праз (ВИДЕО)

Наместо со традиционалните пити со сирење или месо, послужете ги своите најсакани со специјалитет од Косово.

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 500 мл вода
  • 1 рамна лажица сол
  • маргарин
  • 2 праза
  • 4 лажици масло
  • 3 лажици кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина