Триаголници со јаболка, суво грозје и тиква (ВИДЕО)

Триаголници со јаболка, суво грозје и тиква (ВИДЕО)

Ќе ги јадете со сласт…

Состојки:

 • 500 гр кори
 • 500 гр јаболка
 • 200 гр тиква
 • 70 суво грозје
 • шеќер по вкус
 • 5 лажици гриз
 • цимет
 • масло
 • кисела вода

Начин на подготовка:

 1. Во изрендани јаболка, додајте цимет, шеќер, парчиња тиква и суво грозје.
 2. Сè добро измешајте.
 3. Во кисела вода додајте масло.
 4. А целата постапка погледнете ја во ВИДЕОТО!

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса