Избелете го лицето брзо и лесно: Ви требаат само 2 состојки

Избелете го лицето брзо и лесно: Ви требаат само 2 состојки

Ако сакате да го избелите вашето лице, тогаш влезете во кујната и земете две состојки. Се што ви треба се 20 грама квасец и 2 мали лажички лимонов сок.Помешајте ги во сад, а ако немате лимон, може да користите и сок од грејпфрут.

Смесата ставете ја во сад со топла вода и по 2-3 минути нанесете ја како крема за лице.

Доволно е оваа маска да ја ставате 1-2 пати седмично.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text