ХИТ РЕЦЕПТ: Исече модар патлиџан и го нареди во тава – ќе го правите секој ден

ХИТ РЕЦЕПТ: Исече модар патлиџан и го нареди во тава – ќе го правите секој ден

Повкусно нешто ви гарантираме дека не сте пробале во животот.Зеде модар патлиџан, го испохува, па го стави да се пече како лазања.

Доби нешто совршено.

Повеќе на Готви.мк:

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо