Цел живот ја користиме погрешно: Еве за што служи фиоката под шпоретот

Цел живот ја користиме погрешно: Еве за што служи фиоката под шпоретот

Веројатно и вие сте дел од рупата на луѓе кои во фиоката под рерната имаат хартија, фолија, пластични чиниии или калапи за мафини.

Независно за што ја користите, веројатно не ја користите за она за кое произведувачите ја намениле.

Таа фиока служи за одржување на топли јадења. Таа се нарекува „топла фиока“ во која можете да ја ставите храната откако ќе ја испечете за да остане топла подолго време.

Повеќе на Готви.мк:

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

singlepost_text