Во цревата може да имаме 15 отрови – исчистете ги со оваа смеса

Во цревата може да имаме 15 отрови – исчистете ги со оваа смеса

Во цревата може да имаме 15 отрови, а секако причина за тоа се различните видови храна кои ги внесуваме, течности итн.За да се исчистите од отровите потребно ви е да го правите ова:

1 недела: Една лажица ленено брашно со 100 мл кефир.

2 недела: 2 лажици ленено брашно со 100 мл кефир

3 недела: три лажици ленено брано со 150 мл кефир

Повеќе на Готви.мк:

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна