Брза плазма торта со Нутела (ВИДЕО)

Брза плазма торта со Нутела (ВИДЕО)

Непечена, кремаста, брза торта со плазма кекс, Нутела, слатка павлака и млечно чоколадо.

Состојки:

  • 300 гр мелен плазма кекс
  • 125 гр путер или маргарин
  • 4 лажици мед
  • сок од еден портокал
  • 4-5 лажици Нутела
  • 500 мл слатка павлака
  • 200 гр бело млечно чоколадо
  • 200 гр црно млечно чоколадо
  • 2 кесички шлаг крем од ванила
  • 2 дл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text