ФОТО: Има 50 години а изгледа како тинејџерка – откри што прави во кујна

ФОТО: Има 50 години а изгледа како тинејџерка – откри што прави во кујна

Оваа девојка од фотографијата има 50 години. Иако е тешко да поверувате, таа не е тинејџерка, иако изгледа така.Иако многумина се решаваат и за естетски зафати, таа се решила да биде прекрасна со неколку состојки од кујната со кои прави маска за лице.

 

Состојки:

  • 1 лажица пченкарно брашно
  • 1 лажица немасно млеко
  • 5 лажици сок од морков
  • 100 мл вода

 

Подготовка:

  1. Пченкарното брашно се става во водата и се врие, а потоа се остава да се олади.
  2. Се додава сокот од моркови и млекото, па ставете ја маската на лице кога ќе се излади.

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории