Ставил пилешко месо во лонец. Кога ќе видите што направил, веднаш ќе го посакате истото! (ВИДЕО)

Ставил пилешко месо во лонец. Кога ќе видите што направил, веднаш ќе го посакате истото! (ВИДЕО)

Популарниот Јутјубер OnePotChef ќе ви покаже рецепт како да зготвите пилешко месо користејќи само еден лонец.

Состојки:

  • пилешко месо
  • црвен компир
  • морков
  • маслиново масло
  • сок од лимон
  • оригано
  • лук во прав
  • изгмечен лук
  • сол
  • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо