Јогурт – дознате зошто е пријател на човековиот организам

Јогурт – дознате зошто е пријател на човековиот организам

Јогуртот е млечен напиток кој настанал пред повеќе од 4.000 години.Во трговијата постојат различни видови јогурт, но она што е најважно е дека за кој и да се одлучите ќе му направите услуга на организмот.

Во секојдневниот живот јогуртот помага да се одржи рамнотежата на цревната флора, помага да се ослободиме од стресот, да се ослободиме од различни микроби, како и да се намали телесната температура.

Јогуртот помага и за дуги здравствени тегоби како инфекции на дишните патишта, ревматски заболувања, и инфекции на уринарниот тракт.

Повеќе на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?