СУПЕР ТРИК: Излупете ги варените јајца за три секунди

СУПЕР ТРИК: Излупете ги варените јајца за три секунди

Ви нудиме супер трик за чистење на варените јајца.Во водата во која се варат се става малку сол, а откако јајцата ќе бидат сварени, веднап ставете ги во ладна вода.

По една минута излупете ги без проблем.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text