Запечена тестенина со туна

Запечена тестенина со туна

Едноставно и вкусно јадење кое не брои многу калории!

Состојки:

 • 1 пакување макарони
 • 2 конзерви Тимко туна
 • 1 главица кромид
 • 150 гр рендан кашкавал
 • 1 чаша доматен сок
 • малку масло
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Вклучете ја рерната на 200 степени. 
 2. Згответе ги макароните во солена вода. 
 3. Во чинија измешајте туна, исечкан кромид, доматен сок, малку сол и бибер. Измешајте ги и макароните кога ќе бидат готови. 
 4. Намастете тепсија и ставете ја мешавината. 
 5. Посипете со кашкавал и печете околу 20 минути.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text