Нов студен бран – викендов екстремен студ во Македонија

Нов студен бран – викендов екстремен студ во Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од -14 до -4, а дневната од -3 до 6 степени.

Во Скопје утрото ќе биде магливо и студено, а преку денот умерено облачно. Утринската температура ќе се спушти до -11, а дневната ќе се искачи до -2 степена.

За време на викендот и во понеделник времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под -10 степени. Претпладне по одделни котлини и натаму ќе има појава на магла.

Во вторник и среда ќе има повремени врнежи претежно од снег со слаб, а на места со умерен интензитет. До крајот на следната работна недела дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Повеќе на Готви.мк:

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text