Три лажици од оваа смеса на ден – БОМБА за вашата крвна слика

Три лажици од оваа смеса на ден – БОМБА за вашата крвна слика

Ако сакате да ја подобрите крвната слика ви нудиме смеса од која и лекарите останаа во шок. Три лажици на ден се сосема доволни.

 

Состојки:

  • 200 мл мед
  • 200 гр ореви
  • 200 гр суво грозје
  • 200 мл сок од моркови
  • 200 мл сок од цвекло
  • 2 лимони

 

 

Подготовка:

  1. Лимонот се меле сосе кората, па се става во сад.
  2. Се додава медот, цвеклото и сокот од морков, па ситно сечените ореви и суво грозје.
  3. Се добро се меша.
  4. Се чува во фрижидер и се земаат три лажици на ден.

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text