Царица на салатите: Зимска салата повкусна од руска и пилешка

Царица на салатите: Зимска салата повкусна од руска и пилешка

 Направете неверојатно вкусна зимска салата:

Состојки:

  • 200 гр макарони
  • 200 гр кашкавал
  • 200 гр шунка
  • 1 шолја јогурт
  • 200 гр мајонез
  • 200 гр павлака
  • 200 гр домат

Подготовка:

  1. Се се става во сад и по желба се додаваат босилек и оригано, сол и бибер.
  2. Се меша, се лади и се консумира.

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

 

singlepost_text